NIEBEZPIECZNE SKRZYŻOWANIA: BĘDZIE RONDO I SYGNALIZACJA

Opublikowano: poniedziałek, 16, styczeń 2017

13886474 868739713269803 2034053375634816610 nNa początku stycznia wójt gminy Miękinia, Jan Marian Grzegorczyn, wystosował do GDDKiA pismo w sprawie przebudowy niebezpiecznych skrzyżowań w Krępicach i w Błoniach. Zapadły już pierwsze decyzje w tej sprawie.

Jak już informowaliśmy na naszych łamach, z początkiem stycznia tego roku Jan Marian Grzegorczyn, wójt gminy Miękinia, wystosował do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad pismo w sprawie przebudowy skrzyżowań w Krępicach i Błoniach.

W piątek, 13 stycznia, odbyło się spotkanie wójta z dyrektor Ewą Bojarczak i Jackiem Mozalewskim, zastępcą dyrektora w sprawie możliwości przebudowy skrzyżowań drogi krajowej 94 z drogą powiatową w miejscowości Krępice oraz drogą powiatową w miejscowości Błonie.

- Doszliśmy do porozumienia, że na skrzyżowaniu w Błoniach wybudowane zostanie rondo, natomiast na skrzyżowaniu w Krępicach zainstalowana zostanie sygnalizacja świetlna. Myślę, że takie rozwiązania na pewno poprawią bezpieczeństwo w tych miejscach – poinformował w piątek Jan Marian Grzegorczyn.

Jak dodaje wójt, pierwszym krokiem w realizacji zadania, będzie przygotowanie przez gminę tzw. Analizy Ruchu Drogowego.

Pozytywny odbiór mieszkańców

Inicjatywa wójta, jak i pierwsze decyzje, jakie zapadły w związku z przebudową skrzyżowań, wzbudziły pozytywny odbiór mieszkańców powiatu.

- Dziękujemy panie Wójcie. - Super. - Super bardzo nas to cieszy!!!, - Gratulacje dla naszego Wójta - to tylko kilka z wielu pozytywnych komentarzy, jakie pojawiły się pod wpisem wójta.

A co Wy myślicie o planowanym rondzie i sygnalizacji świetlnej?

(isz),