ZWYCIĘZCA ZŁOWIŁ 21 RYB. ZAWODY PODLODOWE PZW NR 20

Opublikowano: czwartek, 19, styczeń 2017

wedkarzWędkarze ze średzkiego koła PZW nr 20 udowodnili w niedzielę, że ani mróz, ani zima nie jest im straszna. Na akwenie Kajaki w Środzie Śl. przeprowadzono zawody podlodowe.

Dwudziestu zahartowanych wędkarzy przynależących do Koła PW nr 20 w Środzie Śląskiej wzięło udział w rozegranych w niedzielę zawodach podlodowych. Pomimo niskiej temperatury i silnego mrozu wędkarze już od wczesnych godzin rannych zmagali się z rybą. Na szczęście tym razem ryby dopisały i na ilość brań nie można było narzekać.

Ostatecznie, po kilkugodzinnych zmaganiach na lodzie najlepszym okazał się Adrian Krowicki, łowiąc 21 ryb o łącznej wadze 4.085kg. Drugie miejsce przypadło Bogdanowi Siedleckiemu (osiem ryb o łącznej wadze 2,550 kg), trzecie miejsce zaś Jerzemu Krzyczkowskiemu (14 ryb złowionych o łącznej wadze 2,210 kg).

- Złowiłem praktycznie same płocie – mówi zwycięzca Adrian Krowicki . - Wszystkie ryby złowiłem na jednym stanowisku. Zanętą była bułka tarta. Do tego delikatna żyłka, muszynka i trzy ochotki – dodaje wędkarz.

Na zakończenie spotkania na uczestników zawodów czekały ciepłe napoje i kiełbaski z ogniska.

(isz), Fot. isz, M. Sidor (gospodarz Kołą PZW 20)

1 zawody1

1 zawody3

1 zawody5

1 zawody6

1 zawody7

2 zawody4

3 zawody2

4 zawody

Więcej zdjęć TU