ODŚNIEŻANIE ULIC I CHODNIKÓW W ŚRODZIE ŚL. KTO ODPOWIADA?

Opublikowano: czwartek, 19, styczeń 2017

droga0 0Wbrew krążącej opinii, że tegoroczna zima poskąpi nam śniegu, tuż po nowym roku pogoda zaskoczyła nas przymrozkiem i miejscami obfitymi opadami. Sprawdziliśmy, czy jako miasto jesteśmy przygotowani na dalsze opady i gołoledź?

Ku uciesze dzieci zima zawitała do nas dobre, a wraz z nowym rokiem, pojawiły się również opady śniegu. Jak zapowiadają meteorolodzy, tegoroczna zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa, a przed nami silne przymrozki, niebezpieczne marznące opady i śnieg. Jak zwracają uwagę nasi czytelnicy, miejscami na chodnikach i ulicach Środy Śląskiej jest ślisko i niebezpiecznie. Czy miasto jest przygotowane na duże opady śniegu i gołoledzie? Jak informuje Ireneusz Fura, kierownik Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego w Środzie Śl. - W budżecie Gminy Środa Śląska są zabezpieczone środki finansowe na zadanie, jakim jest utrzymanie dróg i chodników w okresie zimowym.

- W sezonie 2016/2017 jednostką odpowiedzialną za utrzymanie zimowe dróg i chodników w Środzie Śl. jest Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS. Umowa ze spółką zawarta jest do 20 kwietnia tego roku. W ramach umowy przedsiębiorstwo całodobowo odpowiada za zimowe utrzymanie dróg i chodników. W godzinach pracy urzędu dodatkowo nasi pracownicy prowadzą nadzór nad stanem ulic i chodników – mówi Ireneusz Fura. - W ramach umowy przedsiębiorstwo jest odpowiedzialne m.in. za: odśnieżanie dróg i chodników wraz z posypywaniem oraz zwalczanie gołoledzi. Kolejność wykonywanych prac określona jest ściśle w umowie, w której określone są standardy zimowego utrzymania dróg i chodników – dodaje.

Jak zawsze przygotowani

Z zapytaniem o stan chodników i ulic, a także kolejność odśnieżania pytamy wykonawcę usługi, Przedsiębiorstwo Higieny Komunalnej TRANS-FORMERS.

- Jak zawsze jesteśmy przygotowani na nadejście zimy. Jeżeli zachodzi taka potrzeba, ulice i chodniki są przez naszych pracowników na bieżąco odśnieżane i posypywane piaskiem. Codziennie też, w miarę potrzeb, piaskarka systematycznie posypuje ulice – informuje nas pracownik przedsiębiorstwa.

Na pytanie o kolejność odśnieżania i fakt, że niektóre z chodników, czy ulic, jak Białoskórnicza, czy Rakoszycka, są miejscami bardzo śliskie, pracownik firmy podkreśla, że kolejność, w jakiej odśnieżane są ulice określona jest ściśle w wytycznych. Jednak poza miejscami określonymi w umowie, firma odśnieża, a także posypuje również ulice i śliskie chodniki  - "na zgłoszenie".

Co prawda dopiero styczeń i przed nami jeszcze dwa zimowe miesiące, jednak mamy nadzieję, że wbrew zapowiedziom meteorologów tegoroczna zima potraktuje nas łaskawie.

(isz), Fot. isz

droga