LEKCJE W SZKOLE PODSTAWOWEJ W LUTYNI ODWOŁANE DO ŚRODY

Opublikowano: piątek, 20, styczeń 2017

bannerDo środy, 25 stycznia, uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutyni mają odwołane zajęcia lekcyjne. W tym czasie na terenie szkoły będą przeprowadzone prace remontowe związane z dzisiejszym pożarem sadzy w budynku szkoły i rozszczelnieniem przewodu kominowego.

To już pewne. Uczniowie Szkoły Podstawowej w Lutyni do środy, 25 stycznia, mają odwołane zajęcia lekcyjne. Nauka w budynku szkoły rozpocznie się w czwartek.

- Ze względu na awarię pieca centralnego ogrzewania i w związku z działaniami naprawczymi zajęcia lekcyjne włącznie do środy zostały odwołane – informuje Jadwiga Rybacka, dyrektor szkoły. - Decyzja taka została podjęta zgodnie z rozporządzeniem, ze względu na brak zapewnienia uczniom warunków zarówno bezpiecznych, jak i higienicznych – dodaje Jadwiga Rybacka.

W wyniku dzisiejszego pożaru sadzy w kominie w Szkole Podstawowej i rozszczelnieniu przewodu kominowego, dzieci wraz z nauczycielami zostali ewakuowani do hali sportowej, a następnie odesłani do domu. Jak dodaje dyrektor szkoły, ewakuacja przebiegła bardzo sprawnie i szybko. Już po minucie od zgłoszenia na miejscu pożaru pojawili się strażacy z OSP Lutynia.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, zlokalizowaniu pożaru, a także na wygaszeniu pieca i usunięciu żaru z paleniska – informuje o akcji st. sekc. Adam Krzyżanowski, dyżurny Stanowiska Kierowania PPSP w Środzie Śl. - Przy użyciu piasku i proszku gaśniczego ugaszono palącą się sadzę, a także sprawdzono pomieszczenia detektorem wielogazowym na obecność tlenku węgla – dodaje strażak.

Na miejscu działały jednostki straży pożarnej OSP Lutynia, JRG Środa Śląska i JRG 7 Wrocław.

(isz), Fot. ZS Lutynia