DZIŚ NA A4 ZDERZYŁY SIĘ DWA SAMOCHODY CIĘŻAROWE

Opublikowano: wtorek, 24, styczeń 2017

KOLIZJA NA AUTOSTRADZIE A4. JEDNA OSOBA POSZKODOWANA7Na A4 na wysokości miejscowości Piotrowice doszło dziś do zderzenia dwóch samochodów ciężarowych. Przez jakiś czas pas ruchu w kierunku na Zgorzelec był zablokowany.

Dziś około południa Stanowisko Kierowania PPSP w Środzie Śląskiej zostało powiadomione o zdarzeniu na autostradzie A4 na wysokości Piotrowic, w którym brały udział dwa samochody ciężarowe. Na skutek niezachowania odpowiedniej odległości między pojazdami, jadący z tyłu samochód ciężarowy najechał na tył poprzedzającego go pojazdu. W wyniku zdarzenia doszło do dużego wycieku płynów eksploatacyjnych.

- Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, sorpcji rozlanych na jezdni płynów eksploatacyjnych, a także na udzieleniu wsparcia psychicznego osobie poszkodowanej – informuje dyżurny Stanowiska Kierowania PPSP w Środzie Śl. st. sekc. Adam Krzyżanowski.

W zdarzeniu brały udział dwie osoby. Jedna z nich została poszkodowana. Kierowca uskarżający się na ból, został przetransportowany do szpitala przez przybyły na miejsce Zespół Ratownictwa Medycznego.

Na miejscu działały jednostki straży pożarnej: JRG Środa Śląska, dwa zastępy JRG Kąty Wrocławskie, a także OSP Kostomłoty. Na autostradzie działania prowadził również Zespól Ratownictwa Medycznego, policja i zarządca drogi. Przez jakiś czas pas ruchu w kierunku na Zgorzelec był zablokowany.

(isz), Fot. OSP (zd. ilustracyjne)

KOLIZJA NA AUTOSTRADZIE A4. JEDNA OSOBA POSZKODOWANA7