UKRADŁ ZNAJOMEJ TELEFON WART 800 ZŁ

Opublikowano: wtorek, 24, styczeń 2017

phpThumb generated thumbnailW toku prowadzonych czynności średzcy policjanci zatrzymali mężczyznę, który w połowie stycznia ukradł z mieszkania znajomej telefon. Zatrzymano również pasera. Obaj mężczyźni byli wcześniej karani.

Do zdarzenia doszło w połowie stycznia. 31-letni mężczyzna na terenie naszego miasta ukradł telefon wart 800 złotych.

- Funkcjonariusze w wyniku podjętych działań operacyjnych ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę w wieku 31 lat, który wykorzystując nieuwagę pokrzywdzonej ukradł z jej mieszkania telefon komórkowy. Skradzione mienie o wartości 800 zł funkcjonariusze odnaleźli w jednym z lombardów. Telefon został zabezpieczony, a następnie zwrócony właścicielce – informuje o sprawie st. asp. Marta Stefanowska, oficer prasowy KPP w Środzie Śl.

W toku prowadzonych czynności policjanci dotarli również do 39-letniego wspólnika mężczyzny, któremu postawiono zarzut paserstwa. Jak podaje policja, obaj mężczyźni byli już wcześniej karani za przestępstwa przeciwko mieniu.

- Przestępstwo kradzieży zagrożone jest karą do 5 lat pozbawienia wolności. Tej samej karze podlega osoba, która pomaga w zbyciu rzeczy uzyskanej za pomocą czynu zabronionego - dodaje policjantka.

(isz), Fot. policja